Profesyonel Koçluk Görüşmeleri

Yaşam Koçluğu

“Siz” ve olmak istediğiniz “Siz” arasındaki farkı en aza indirmek ve hayatınızı tam potansiyelle yaşamanızı sağlamak için size yol arkadaşlığı yapacak kişinin verdiği hizmettir. Bireyin kendine inanmasına, güçlü yönlerini kullanmasına yardımcı olur, unuttuğu başarılı yönlerini hatırlatır. Kişiyi teşvik ve motive ederken harekete geçmesini, yaşamında var olan başlıca enerji kaçaklarından kurtulmasını amaçlar.

Koçluk Nelere Yardımcı Olur?

  • Bulunduğunuz çıkmazdan kurtulmaya ve kendinize dürüst olmaya mı ihtiyacınız var?
  • Hayatınızın kontrolü kimin elinde?
  • Yaşam kalitenizi mi değiştirmek istiyorsunuz?
  • İşinizi ve gelir düzeyinizi değiştirmek mi istiyorsunuz?
  • Ruh+Beden+Zihin üçlüsünü mü dengelemek istiyorsunuz?
  • “Hayır” demekte zorlanıyor musunuz?

İstediğiniz şeyleri yapamadığınızda sürekli “Zamanım yok, zaman bulamıyorum” vb cümleler mi kullanıyorsunuz?
Profesyonel bir sporla uğraştığınız süre içerisinde hayatınızı nasıl yönlendirmemiz gerektiği ile ilgili kendi kendinize konuşur olduğunuz zamanlar oldu mu?
Hayatınızdaki “keşkeler”, sizde çok büyük değişiklikler yaratabilir miydi?

Bu sorulardan birine bile “evet” cevabını verdiyseniz yaşam koçluğu sizin için şaşırtıcı bir deneyim olacaktır. Yaşam koçluğu, hayatınıza dikiz aynasından bakarken, göremediğiniz kör noktaları keşfederek önünüze çıkan fırsatları kaçırmamamıza yardımcı olur. Kısacası hayata dair katalizör etkisi görür. Zaman ve enerjiden kazandırır.

Kimin Yaşam Koçu’na ihtiyacı vardır?

Bir hedefi olan ve bu hedef doğrultusunda hareket ederken gerekli değişimleri yapmak isteyen veya hedefi olduğunun farkında bile olmayan herkesin Yaşam Koçu’na ihtiyacı vardır. Harekete geçmeye istekli olan herkeste işe yarar. Hedefini olmayanların hedef belirlemesine yardımcı olur. Yaşamdan ne beklediğinizi bilmemek bazen yanlış beklentiler içinde olmaktan iyidir. En azından gereksiz sınırlamalarınız olmaz.

Yaşam Koçluğu çalışmaları ne kadar sürer?

Klasik bir Yaşam Koçluğu çalışması, en az 3 ay boyunca haftada birer kez 1 saatlik seansla tamamlanır. Fakat kişinin hızına göre de çalışma zamanı değişiklik gösterecektir.

Hangi alanlarda Yaşam Koçluğu vardır?

Spritüel koçluk, ebeveyn koçluğu, expat koçluğu, ilişkiler, kariyer, para, diyabet, çocuklar ve gençler, vb gibi pek çok çalışılan koçluk dalı vardır

Related Posts