Gazete Yazıları

ŞANS KAPIYI İKİ KERE ÇALAR MI?

Her an bir şeyler yaşamaktayız. Yaşadıklarımız bizlere bir şeyler kazandırmakta ve deneyimlemekteyiz. Gerçekten bu yaşananlar bir daha yaşanabilecek mi? Bence kocaman bir HAYIR !
Çünkü aynı oyunu iki kere oynayamazsınız. Bir oyunu iki kez aynı kurallar ve aynı malzeme olarak oynasanız da aynı sonucu elde edemezsiniz. Aynı tavla oynamak gibi. İki kişi aynı tavla oyununu defalarca oynasalar da aynı şansımı elde ederler? Görünürde öyle gözüküyor. Fakat sonuçlar hep farklı, zarlar hep aynı. Fakat oyunlar hep farklı. Kişiler hep aynı olsa da, oyun şekilleri ve aynı zarı oynama koşulları hep farklı. Bu şekilde her zaman kendiniz için yaratmış olduğunuz şans ve kazanımlarınız da farkı olacak.

Bu hafta Adana Rotary nin düzenlediği bir etkinliğe davetliydim. Uçak inmeye yakın son yarım saat hayatımda hiç tanık olmadığım bir türbülansa yakalandı. Yine tanık olmadığım kadar sakindi yolcular. Son yarım saat ölüm düşüncesi hem yakınınızda ve hep aklınızda. Aynı his ve düşünceyi 2005 senesinde de yaşadığımı hatırladım. Baktığınız da kapıyı ikinci kez çalmıştı. Yine hayattaydım ama farklı şekilde. Kısacası; her ne yaşıyorsak sadece bir kez yaşıyoruz. İki kez yakalandığımızı zannetsek de. Hayatın her “an”ını sadece bir kez deneyimlediğimizi hatırlatmak istedim. Tadını çıkarın. Çünkü bir daha aynı şekilde yakalayamayacağız. Ya biraz fazla ya biraz eksik. Sevgilerimle.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir