Kapsamlı Profesyonel Koçluk Programı (KPKP)

Comprehensive Professional Coaching Programme (CPCP)

ICF AGREDİTELİ PROFESYONEL KOÇ YETİŞTİRME SERTİFİKA PROGRAMI

EĞİTİMİN TAMAMI 72 SAAT ve 8 GÜNDEN OLUŞMAKTADIR.

Profesyonel Koçluk Nedir ? 

Tasarlanan ICF onaylı Koçluk programı ile, İşletme personeli ve/veya bireysel katılımcıların kişisel ve profesyonel potansiyellerini, düşündürücü ve yaratıcı bir süreçte farketmelerini ve kullanmalarını sağlayarak bu sayede  bulundukları belirsiz ve karmaşık durumlardan çıkmalarına yardımcı olmayı tanımlar. Profesyonel Koçlar, birlikte yol aldıkları kişilerin hayatlarına, işlerine saygı duyarlar ve her bir müşteri/danışan ekndi bireyselligi içinde yaratıcı, araştırmacı ve eksiksizdir. Bu anlayışla bir KOÇ’un görevleri :

 • Birlikte yol aldığı kişi veya işletmelerin neyi başarmak istediğini keşfetmek, netleştirmek ve uyum sağlamak
 • Birlikte yol aldığı kişi veya işletmelerin gerçek kendiliğini keşfetmesini ve farkındalığını sağlamak
 • Birlikte yol aldığı kişi veya işletmelerin kendisi için olan biricik çözüm ve stratejilerini bulmasını sağlamak ve bunlara geri bildirim vermek
 • Müşterisinin sorumluluk alabilen ve gerektiğinde kendi kararlarının sonucunda da tarafsızca muhakeme edebilen birisi olmasını sağlamak.

Bu karşılıklı çalışma süreci Profesyonel Koç ile müşterilerinin, iş ve özel hayatlarındaki potansiyellerini geliştirmelerine, liderlik becerilerini kullanır hale geçmelerine yardımcı olmayı sağlayacaktır.

 

 

* ICF (International Coach Federation )  

NEDEN BU EĞİTİM ?

İş ve/veya özel hayatınızda gerçek bir değişim yapmayı istiyor ve nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız;

*Kendinizi geliştirmek ve dilediğiniz değişime doğru bir adım atmek
*Yeni bir meslek edinmek için ilk adımı atmak
*Kariyer değişikliği veya planlamasını yapmak
*Bulunduğunuz organizasyonel yapı içinde başkalarına Profesyonel Koçluk aracılığı ile dokunmak.

PROGRAM HAKKINDA

Profesyonel Koçluğa Hazırlık Sertifika Programı size hedeflerinize adım adım ve sağlıklı bir şekilde ulaşabileceğiniz yeni bir içgörü sunuyor.

PROGRAM SONUNDA KAZANIMLAR

 • Dünyanın her yerinde Koç olarak çalışabilme imkanı
 • Kendi işine sahip olma fırsatı
 • Ne zaman, nerede, kiminle çalışacağını seçme özgürlüğü
 • Etkili iletişim becerileri
 • Yöneticiler, personel ve iş arkadaşlarıyla gelişmiş ilişkiler
 • Kişinin iş ve özel hayatındaki hedeflerine ulaşmasını sağlayacak tekniklerin kazanımı
 • Sürekli gelişim
 • Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Sınavına yönelik program içeriği

   

  ICF ONAYLI PROFESYONEL KOÇ YETİŞTİRME SERTİFİKA PROGRAMI’NIN SİZE SUNACAKLARI

  Program icerik ve kapsamı

  Uluslararsı standartlarda ve Turkiye de MYK(Mesleki Yeterlilik Kurumu) sınavına yonelik, guncel ve bilimsel bilgilerle tasarlanmıs 5 bolum

  Geribildirim

  Alanlarında uzman kisilerden katılımcılara yapıcı geribildirim

  Programda kullanılacak materyaller

  Program bilgilendirme materyalleri (form ve notlar)

   

   

  Destek ve danısmanlık

  Program suresince kisinin ihtiyacı dahilindeki uygulamalar (mentorluk, supervizorluk, kocluk gorusmeleri)

  Belge

  Program suresi boyunca katılımcı belgesi ile Programı tamamlandıgında ICF onaylı Sertifika

   

  PROGRAM İÇERİĞİ

   BÖLÜM 1 : PROGRAMA GİRİŞ ve TEMEL KOÇLUK TANIMLARI

  İlk bölümde koçluğun gelişim süreçleri ve genel koçluk tanımlarıyla tanışmanın yanı sıra koçluğun çalışma alanlarını detaylı inceleyip koçluk sürecini ,amacını ve koçluktaki etik kuralları gözden geçireceksiniz.Bir koç nasıl olmalıdır sorusuna cevap bulacak,koçla müşteri arasındaki rol dağılımını koçluğun temeli olan soru sorma yoluyla anlayacaksınız..

  BÖLÜM 2: TEMEL KOÇLUK UYGULAMALARI

  Bu bölümde ICF standartlarının ve Temel Koçluk Yetkinliklerini derinlemesine anlayarak, ilerlemeye başlayıp koçluğun temel prensiplerine doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. “Bir koç nasıl olmalıdır?” sorusunu detaylıca inceleyip, koçla müşteri arasındaki temel iletişim becerilerine odaklanıyoruz.

   

  BÖLÜM 3: KOÇLUKTA İLERİ DÜZEY BECERİLER

  Üçüncü bölümde Knedimizi nasıl programladığımız ve işleyişini daha yakından tanıyıp ilk görüşme ve takip eden görüşmelerin içeriğini bu yapı üzerinden detaylandıracağız. Seansların yapısı, amacı, koçluğa dair uzmanlık mekanizmaları bu bölümde detaylı bir şekilde anlatılarak sürece daha fazla ışık tutacaktır. ak.

   

  BÖLÜM 4: UZMANLAŞMA ADIMLARI

  Bu bölümde gerek koçların gerekse müşterilerin tıkanma noktalarını öğrenecek ve bunları aşmanın yöntemlerini uygulamalarla göreceksiniz. Koçluk mesleğinde karşılaşabileceğiniz farklı konularla ilgili bilgi sahibi olacaksınız. Koçluğun psikoloji uygulamaları ile ilgili ne gibi benzerlikleri ve farklılıkları olduğunu öğreneceksiniz.   

  BÖLÜM 5: MESLEK OLARAK KOÇLUK

  Beşinci bölüm, koçluk sürecine ait yazılı evraklar, sözleşmeler, anketler ve formlar konusunda ipuçları içerir. Bu programla birlikte Profesyonel bir Koç olarak, adım adım koçluk mesleğinde ilerleme süreçlerini, potansiyellerinizin ne olduğu ile ilgili konular üzerinden girişimcilik örenekleriyle sahip olacaksınız. Bu konuda başarılı olan koçların sırları ve önlerindeki engelleri nasıl aştıkları ile ilgili önemli bilgiler ve yöntemler öğrenirlen aynı zamanda program ile ilgli özet ve soru cevap şeklinde programı finalize ediyoruz.

   

  EĞİTİMİN TAMAMI 72 SAAT ve 8 GÜNDEN OLUŞMAKTADIR.

   

  Para Koçluğu Nedir?

  Para Koçluğu çalışmasının temel aşamaları; para yönetimi konusunda kişisel bütçeleme tekniği üzerinden hedefler koyma ve var olan gelirin nasıl ve hangi yollarla çoğaltılacağı hedeflerini belirlemedir.

  Yönetici Koçluğu

  Son zamanlarda “Yöneticilerin” kendi tecrübe alanlarında deneyimli olmalarının yanı sıra, ekiplerini geliştirmek ve çalışanların arasında uyumlu ortam yaratarak performans arttırılması için de kabiliyetlerini geliştirmeleri gerekmektedir.

  PROGRAMA HEMEN KAYDOLUN