Etkinlikler

Pelin Narin Tekinsoy’dan anne-babalara not

“Çocuklarınıza doğruyu söyleyin”

“Ömer Çelakıl ile Hayatın Şifreleri programına konuk olan Pelin Narin Tekinsoy; çocukları doğru bilgilendirmenin, önemini vurguladı.”

Pelin Narin Tekinsoy, hafta içi her gün, 12:30-14:00 saatleri arasında yayınlanmakta olan “Ömer Çelakıl’la Hayatın Şifreleri” programına 22 Mayıs 2012 tarihinde misafir oldu.

Çocukların eğitimi ve çocukların gelişimi üzerine yapılan sohbette “Çocuklara dini terimleri nasıl açıklamalıyız? Onları dini öğelerle cezalandırmak doğru mudur?” gibi halktan ve Ses Sanatçısı Hamiyet’ten gelen soruları cevaplandıran Pelin Narin Tekinsoy “Çocukların gelişiminde ve eğitiminde büyük role sahip olan anne babaların dini konular hakkında bilgi sahibi olması ve bu bilgileri olabildiğince onların anlayabileceği ve algılayabilecekleri bir dille çocuklara aktarmaları gerekiyor.” dedi. Tekinsoy anne babaları, çocuklara verilen herhangi bir yanlış bilginin, ileriki yaşlarında bir işe adım atarken endişe ve kaygı duymalarına neden olabileceği konusunda uyardı.

Programda ayrıca; boşanan çiftlerin bunu çocuklarına nasıl anlatmaları gerektiği ele alındı. Pelin Narin Tekinsoy, çocuklara gelişim sürecinde, dünyaya ve insanlara güvenmeyi ve onlara affetmenin önemini aşılamanın gerekliliğini vurgulayarak “Burada önemli olan; çocuğun ruhsal gelişimini etkilemeden, onun hayatında bir değişim olmayacağını ve onun hala değerli ve önemli olduğunu hissettirmek… Bunu onlara doğru bilgi aktararak gerçekleştirmek mümkün” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir