Gazete Yazıları

PARA’NIN KİŞİLİĞİ !

Şimdi bu da nereden çıktı demeyin. Herkesin bir kişiliği var. Giyindiğiniz kıyafetten, yediğiniz yemeğe kadar. Peki bu kişiliğinizi yaşamanıza ya da gerçekleştirmenize kim ya da ne yardımcı, hiç düşündünüz mü?

Genel olarak, her ne kadar bu soruya; ebeveynlerimiz, aldığım eğitim, sosyal çevrem vb pek çok cevap verebileceğiniz halde temel gerçekleştiriciniz, sizin para miktarınız ve onu gerçekleştirme aracı olarak kullanabildiğiniz kabiliyetlerinizdir.
Kişiliği olan bir şeyin, bulunduğu durumunda, mevcudiyetinden dolayı kendine has ta bir ruhu vardır. Harcadığınız paranın ruhu olmadığını düşünüyorsanız, (daha önceki satırda paranızın kişiliğini de inkar ettiyseniz), bu sefer 2. kez gene yanılgı da olduğunuzu söyleyebilirim.

Çünkü genel olarak “paranın bir ruhu yoktur!”, “para elin kiridir!”, “para nedir ki, benim oyuncağım” şeklindeki düşünenlerin ve temel inançların çoğu; istedikleri varlığı, bolluğu gerçekleştiremeyenlerdir. Bu kişiler her ne kadar bu tür sözcükler kullanıp, düşünce şekillerine sahip olsalar da, varlık durumunu değiştirebildiklerini hiç gördünüz mü? O zaman bu şekilde konuşmanın ve davranmanın kesin olarak çözüm olmadığı kesin ve gerçektir.

Peki kesin çözüm nedir?

Sizi seven biri sizinle kalmak ister. O halde paranızı da sevin. Onun ruhsal bir meta olmadığı yanılgısını değiştirin. O gayet ruhsal ve duygu yüklüdür. Ve sizde kaldığı sürece, hatta gidene kadar da duygu yüklü kalacaktır. Bu şekilde “Para” ile ilgili inanç sisteminizi değiştirecek olan da sizsiniz. Ve bu durum için asla para ödemeyeceksiniz! Zaten asıl olan değer de bu durumu kavramaktır. Tüm bu değer ve para varlığı için gerçekten para ödemesiniz. Yeter ki isteyin ve neleri gerçekleştirebileceklerinizi görün.

Evet, o herkes için aynı zamanda istediklerinizi elde etmeye yarayan bir değişim aracıdır. Bir değişim aracı!
Araştırdığınızda “para”nın 3. Boyutta olduğu ifade edilir. Fakat 3. Boyutta olduğu ifade edilen diğer bir parça ise havadır. Fakat onun ruhsal olmadığını düşünüp nefes almayı kesiyormuyuz? Havayı elle tutup, gözle görmediğimiz halde varlığını kabul ediyoruz. O halde paranın ruhsal, enerjisel bir meta olduğunu neden reddediyoruz?

Eğer seçiminizi bir de bu şekilde ve asla parasal olarak yargılamadan (ne kendinizi ne başkalarını) değerlendirir ve kabul ederseniz ona kolaylıkla sahip olduğunuzda şaşıracaksınız.

Yargılamayı da kesip, bıraktığınızda; paranın size olan hareketini de değiştirirsiniz. Buna sadece para değil, aynı zamanda, neşe, sevgi ve huzur da dahildir. Başkalarını sahip olduklarından dolayı yargılamayı keserseniz, kaybettiğiniz enerjinizi hayatınızın içine yeniden yönlendirebilirsiniz. Sonrasında istediğiniz oranda başarı ve parayı yaratırsınız. Sınırsız bir evrende yaşıyoruz ve her şeyden herkes için yeterince var, her birey kendi ihtiyaçları doğrultusunda yaratıyor. Bu yüzden istediğiniz tüm bolluğa sahip olmaya izin verin ve kendi yarattıkları için başkalarını da kıskanmayın.

Related Posts