ONLINE KOÇLUK

Daha önce de Koçluk hizmetinin neler yaptığından bahsetmiştik. Tekrar göz atacak olursa; Hayatınızda yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu mu düşünüyorsunuz? Sürekli karşınızda bir engel olduğunu farkındasınız ama nasıl geçeceğinizi bilmiyormusunuz? Unuttuğumuz güzel alışkanlıklarımızı nerede kaybettik? İstek ve ihtiyaçlarımız birbiri ile orantılı mı? Hedefinize nasıl ulaşabileceğiniz hiç düşündünüz mü? Yada bir hedefiniz var mı? Neden istediğimiz başarıyı elde edemiyoruz? Farkında olmadığımız fakat dışarıdan gözüken yönlerimiz neler? Kendimizi istediğimiz gibi ifade ettiğimiz zannederken neden yanlış anlaşılıyoruz? “Hayır” demekte sıkıntı mı çekiyoruz? Çocuklarımıza ders çalıştıramıyor muyuz? “Hadi artık dersin başına!”, “çalışmıyorsun” ve “bu gidişle sınavı kazanamayacaksın!” gibi cümleleri son zamanlarda çok sarf eder mi olduk? Şeklinde mi yaşıyoruz hayatı?

O zaman “Online Koçluk” nedİr?

Tüm bu ve benzeri merak ettiğimiz cevaplar koçluk çalışmalarının konusunu oluştururken, Online koçluğunda çalışma konularını aynıdır. Çalışmalar; Psikiyatrik ve psikolojik çalışmalarından tamamen farklıdır. İfade ettiğimiz pek çok cevapsız kalmış sorunun cevabını online koçluk ile hızlıca çözüm bulabiliriz. Bu hizmetlerden yararlanmak için Şehir dışında olmanızın veya bir arada çalışırken, aniden şehir dışına çıkmanızın hiçbir sakıncası yok. Tatil yaparken tanışmış olabiliriz ve sonrasında evinize dönmeniz gerekebilir. Her nerde olursanız olun. İlk tanışma ve görüşmeden sonra online koçluk ile çalışmalarına devam edebiliriz. Yada ilk tanışmamızı bile online olarak yapabiliriz. Günümüzde iletişim daha kolay ve mümkün. İnternet çağındayız. Skype, msn gibi eşzamanlı konuşabilecek programlar mevcut. Hatta bu programlar yeni moda android telefonlarla bile kullanılmakta. Uygulamalar artık çok yönlü. Bu sayede içinden çıkılamaz sanılan bir sorunun çözümünde yol arkadaşlığı etmeye mesafe engeline takılmadan devam edebiliriz.

Online koçluğun, yüz yüze koçluk seansına göre avantajları nedİr?

Dünyanın neresinde olursanız olun; (özelikle metropolde ve yurtdışında veya şehir dışında yaşayanlar için) zamandan ve mesafeden kazanırız. İstenilen zaman dilimlerinde çalışma kolaylığı sağlar. Bir yere yetişme duygusundan uzaklaştırır. Mekân kısıtlaması yoktur. İş seyahatleriniz ve tatillerinizi bölmeden devam edebilirsiniz. Avrupa ve Amerika’da Koçluk çalışmalarının neredeyse tamamına yakını telefon ve internet yoluyla yapılmaktadır. Çalışma şekli; Aylık çalışma programlarında; ideal olan 4 hafta üst üste; 30 ar dakikalık dilimler halinde, 4 seans olmasıdır. Kişi bu hizmeti almak isterse kendine göre özel bir program da hazırlanabilir

 

Para Koçluğu Nedir?

Para Koçluğu çalışmasının temel aşamaları; para yönetimi konusunda kişisel bütçeleme tekniği üzerinden hedefler koyma ve var olan gelirin nasıl ve hangi yollarla çoğaltılacağı hedeflerini belirlemedir.

İlişkiler Koçluğu Nedir?

Yaşam koçluğu dallarından biridir. Bireyin kendisiyle olan ilişkisini ve bu ilişkiden dışarı yansıyan görüntüsünü görmeye ve değerlendirmeye çalışır. Kişilerin birbirleriyle, kendileri ve bulundukları kurum arasında, kurumların birbiri ile ilgili iletişim ve davranış tarzlarına bakmaya yardımcı olan bir hizmettir.

BİZE YAZIN