Gazete Yazıları

MİLYONER AKLIN SIRLARI

Evet, T. Harv EKER tarafından yazılmış olan kitabın adı. Bu aralar bu kitabı okuyorum. İnan çok heyecanlanıyorum.  Neden mi? İnsanın; kilometrelerce ötede, farklı kültürlerde yetişmiş, farklı cinsiyette ve farklı hayat deneyimleri olan kişilerin (yani benim) aynı şeyleri farklı dilde yazıp aynı şekilde ifade etmesi heyecan verici.

Kitap 2005 yılında basılıp, 2007 yılında Türkçe’ye çevrilmiş. Bense Para Koçluk çalışmalarıma hiçbir şeyden habersiz 2008 yılında başlamışım. Bunları neden mi yazıyorum? Çünkü sizin bilmediğimiz bir zaman diliminde aynı şekilde düşünen ve bir başka yerde yaşayan en az bir kişi olabileceği gibi, milyonlarca da insan olabilir. Hiçbir konuda yalnız değilsiniz. Hayal edebildiğiniz sürece, sizin hayalinizi paylaşan ve hiç tanımadığınız en az bir kişi olabileceğini bilmek güzel. Devam edecek olursak, eğer hayal edebiliyorsanız gerçekleşme olasılığı çok yüksek bir hayaledir. 2.cisi hayal ettiğiniz şeyi, bir yerlerde, başka birileri gerçekleştiriyor da olabilir.

Sonuç olarak bu kitapta olan ve piyasaya çıkacak olan kitabımla benzer olan fikirleri sizlerle de paylaşmak istedim.

Siz kendinize ne kadar değer verirseniz parada size o değerde geri dönecektir.

  • Kabınız(çantanızın veya bavulunuz her ne diyorsanız) ne kadar genişse o kadar para alırsınız, ondan fazlası dışarıda kalır ki, bu da har vurup harman savurmanız durumudur.
  • Ruhsal olarak büyük miktarlarda paraya sahip olmaya hazır değilseniz, size ruhsal açıdan hazır olduğunuz kadar miktarda para gelecektir.
  • Evren boşluk doldurmayı sever. Sizin boşluk doldurmak için bir plan ve nihai hedefiniz yoksa, gerçekleşecek olan hedefe de kahır etme durumunuz pek yoktur. Neden mi? Garson, sipariş verdiğiniz yemeği getirir de ondan. Eğer bir sipariş vermez, tercihi ona bırakırsanız, gelen yemeği sevmeyebilirim durumunuz, seveceğiniz durum ile hemen hemen aynı yüzdededir. Yani; % 50.
  • Farkında olun ya da olmayın, geçmiş temel inançlarınızla parayı kendinize çekersiniz. Geçmiş alışkanlıklarınızı değiştiremediğiniz sürece memnuniyetsizliğiniz devam edecektir. Bu değişikliği, yapacak olan sizsiniz, başka birinden beklemeyin.

Fark ettiyseniz şimdiye kadar ifade edilenler için hiç bir ücret ödemediniz. Denemekten ne kaybedeceksiniz? O zaman neden denemeyesiniz ki!

Related Posts