pexels-karolina-grabowska-4491461

Koçluk Kulübü

Grup Koçluğu

Modern dünyada, günlük hayatın baskısı ve iş hayatının yoğun temposu içerisinde kaliteli, keyifli ve tazelendiğimiz sohbetleri unuttuk. Daha çok olumsuzluklara takılıp hastalanır olduk. İşin içinden çıkamadığımız aile ilişkileri ve arkadaş buluşmalarında göz teması bile kuramazken, kaliteli yaşam nasıl mümkün olur? 

Bir aradayken yapmış olduğumuz konuşmalar, yargılanma, anlaşılamama korkusuyla, ilişkilerimizde rahat davranamamamıza sebep olma eğilimindedir. Kullandığımız cümleler bir yandan davranışlarımızı etkilerken, bir yandan da bizde hüküm sürer ve bilinçaltımızı rahatsız eder. Günlük hayatta basit bir şekilde yapacaklarımız, yerini bize ait olmayan gündemlere farkında olmadan dönüştürür. Günün sonunda, kendimiz için oluşturmadığımız (çoğunlukla başkaları için hazırladığımız, ki bunlar, çocuğumuz, eşimiz, patronumuz, şefimiz…dir.) gündemlerimize şaşkınlıkla geriye dönerek bakarız. Arkadaş toplantılarında, kafamızı dağıtalım belki de sonuca ulaşalım diye bir araya gelmek isterken bir de üzerine beklenmedik şekilde moraller bozulabilir. Gün boyunca koştururken, gün sonunda yeniden kendimiz için psikolojik bir oksijen almayı ister ve hatta buna ihtiyaç duyarız. 

Şimdi diyorum ki gelin, sizi yargılamadan, tarafsızca dinleyecek insanlarla bir araya gelelim! Önce kendinizi dinleyip, sonra da diğerlerini duyalım ve birlikte içimizi dökelim… 

Bulunduğunuz duruma farklı ve daha geniş açıyla bakmanıza destek ve yardımcı olabilirken, yalnız olmadığınızı görmek her zaman sizi iyi hissettirecektir.

Hadi gelin! Eşsiz bir deneyim kazanacağımız bu yolculuğa beraber çıkalım. Kendinizden başlayan değişimin etrafınıza kelebek etkisi yaratarak nasıl fayda sağladığına tanık olalım. Etrafınızda size hizmet etmeyen kişilerin ve ilişkilerin hayatınızdan uzaklaşmasına, size yararı olmayan düşüncelerin revize edilmesine yardımcı olalım. Ben, sen, onlar ve biz dengesini hep beraber deneyimleyelim.

Katılımcılar ne deneyimlediler?

“Kendi içimde yaşadığım şeyleri sadece bana özel zannedip içimde tutarken artık başkalarında da bunların olduğunu görüyor, bu kulüp sayesinde bunların dışarıya çıkartabiliyorum”

Ö.Y.

“Kendimle acımasızca yüzleşmenin bu kadar zevkli olacağını düşünmemiştim. Yüzleşmeler çözümleri beraberinde getiriyor.” 

Ş.P.

“Kimseden bir şey saklamadan yalansız yaşanmışları anlatmak çok güzel bir his” 

E.K.

“Benliğimin derinliklerinde keşfe çıkmak ve bu keşifleri diğer kâşiflerle paylaşarak yeni yolculuklara çıkmak” 

E.Benim

“Yaşantımda fark edemediğim gizli engelleri, grup enerjisiyle yakalayıp anlama ve değiştirme fırsatı buluyorum”

Sinan Almaç

“Aynı sorunlara farklı yaklaşım ve çözümler olduğunu görmemi sağladı.”

D.K.

“Her gün her an; kendinizi çaresiz ve zorda hissettiğinizde “Konuşma Grubu Toplantısı” tarihini hatırlayıp orada anlatır çözüm bulurum düşüncesinin rahatlığı bence…..”

R.T.

“Bak yeşil yeşil moduna sokan, güldüren ve ağlatan, kendinle tanıştıran, bazen de konuşmadan anladığım ve anlaşıldığım yer”

B.A.K.

“Sorgulamak yerine, akıllı sorular sormasını öğrendim.”

M.Irmak