Biyografi

YAŞAMIN BİRİNCİ EVRESİ – KİŞİSEL VE EĞİTİMSEL GELİŞİM VE EDİNİMLER

 • Ocak.1974 de doğdu Pelin Narin. Bunu hiç saklamadan söylüyor. O kadar çok şey sığdırmış ki hayatına, yaşını hesaplamayı hiç düşünmemiş. Onun için yaş, öğrendikleri, biriktirdikleri ve deneyimledikleri olmuş.
 • Babasının akademik çalışmalarından dolayı çocukluğunu kendi deyişi ile “lojman çocuğu” olarak geçiren Pelin hanım, ormanlık bir alan içinmdeki iki katlı bahçeli evlerinde pek çok hayvan tanıdı. Annesinin ağaç ve bahçe sevgisi ve ilgisi sayesinde, meyve, sebze ve toprak üçlemesinin didaktik evrimine küçük yaşlarda şahit oldu.
 • Onun hep acelesi vardı. Hep birşeyleri toplayıp biriktirmenin telaşındaydı. 4 yaşında baleye 5 yaşında ilk okula başladı. Gururla bahsettiği, güvenle yaslandığı ailesi de önünde değil, arkasında durarak Pelin Narin’in enerjisine kucak açacak ortamların kapısını onunla birlikte çaldılar.
 • Takipçi değil takip edilen, gölgede kalan değil önde giden, gölge değil ihsan eden olmayı seçti hep.
 • 8 yaşında halk oyunları birinciliklerini toplayan ilkokul ekibinin bir parçasıydı.
 • Sonrasında o, hep toplamaya devam etti. Bilginin “Ego” yu dengeleyen çok önemli bir payda olduğunu da kavradı ilerleyen yıllarda.
 • Yüzme ve masa tenisi sayesinde bireysel gelişim ve rekabetin, kulübü bir üst lige taşıyan kadro içinde yer aldığı BOTAŞ Kadın Basketbol takımında ise ekip ruhu ve takım çalışmasının farkına vardı.
 • Pelin Narin İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi, İnşaat Fakültesi, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra; bir zihin tekniği “Transandantal Meditasyon” yöntemi ile tanıştı. Stresleri çözerek enerjiyi, yaratıcılığı ve zekayı güçlendiren, ayrıca akıl, beden, duygu ve ilişkileri zenginleştiren, gelecek planlarına ışık tutacak olan bu tekniği hala kullanmaktadır.
 • Pelin hanım 1999’dan 2004 yılına kadar STK Gençlik Kollarında çeşitli görevlerde yer alarak bireysel gelişimine katkıda bulunmayı sürdürdü. Psikiyatr Dr.R.Sabri YURDAKUL ile birlikte “motivasyon bozukluğu ve hiperaktivitesi olan çocuklar”la çalışmalar yaparak, özel dersler verdi.
 • 1993’te severek ve isteyerek başlayıp aynı hevesle 1997’de tamamladığı lisans programının edinimlerini aktif uygulama içinde deneyimleme olanağını ilk olarak 1999’da TMMOB Harita Mühendisleri Odası Ankara Genel Merkezinde Müdür olarak göreve başlamasıyla gerçekleştirdi.
 • 1999’da Adana’ya dönerek Çukurova Üniversitesi Ziraat Mühendisliği Fakültesi Toprak Bölümünde uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri konulu Yüksek Lisansını yapmaya devam ederken, 2001’de Öğretim Elemanı olarak Ç.Ü. Ziraat Fakültesi’nde çalışmaya başladı.
 • Bu süre içerisinde; akademik görev ve çalışmalar arasında, yurt dışı-yurt içi posterler ve makaleler hazırladı. Hem Çukurova Üniversitesinde hem de Şanlıurfa Harran Üniversitesinde, takip eden yıllarda BİLİM ADAMI YETİŞTİRME GRUBU, TÜBİTAK Yaz Okulunda, eğitimci ve yürütme kurulu üyesi olarak yer aldı, TÜBİTAK ders notu hazırladı.
 • Münferit projelerin yanı sıra, Yüksek Lisansa ve Doktora öğrencilerine Araştırma Fonu projelerinde yardımcı olurken, aynı zamanda DPT projeleri, Kıbrıs Topraklarının Haritalanması, Adana Valiliği – Çukurova Üniversitesi-Adana Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile Adana İl Gelişme Planı ve İl Çevre Düzeni Planı Çalışmaları “Pozantı Projesi”ni gerçekleştiren ekibin içindeydi.
 • Yüksek Lisansa ve Akademik calısmlarına devam ederken aynı zamanda, HKMO Adana Şube’de Yönetim Kurulu Üyesi olmuş takip eden yıllarda; 2004-2006 HKMO Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyesi (ANKARA), 2006-2008 HKMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi ve çeşitli komisyon üyelikleri yapmıştır.
 • YAŞAMIN İKİNCİ EVRESİ – KOÇLUKLA TANIŞMA – YAŞAMLA İLGİLİ KEŞİF VE KAZANIMLAR
 • Pelin Narin, 2005’te İstanbul’a geldikten sonra, 2007 yılında bireysel olarak, Koçluk Hizmeti ile tanıştığında, hayatla ve insanlarla birlikte rol alabileceği bir sahnenin tasarımını da canlandırdı zihninde.
 • Bu sahneye giden yolda ilerleyebilmek için biriktirip içselleştirmesi gereken donanımın kavramsal haritasını çıkartan Pelin Hanım, 2008 yılında Türkiye’de kurulan ilk KOÇDER in kurucu üyelerinden olarak MYK ile ilgili ilk gündemin oluşturulması ve görüşmelerin başlamasına da yardımcı olduktan sonra 2010 da (KPT) Koçluk Platformu Türkiye’nin dernekleşme sürecinde de yer alarak “KOÇ” luğun ülkemize meslek olarak kazandırılmasında önemli bir rol sahibi oldu.
 • Yaşayıp deneyimledikleri, öğrenip biriktirdikleri ile yaşamsal darboğazları birlikte aydınlatmak, güvenli tercihlerle insanları çıkmaz sokaklarından geri döndürmek ve hayatlarını etkileyecek seçimleri ile yaşam biçimlerinin dönüşümünde, potansiyellerine yol arkadaşlığı yapmak misyonuyla başlattığı Pelin Narin; T.V. programlarında koçluk mesleği ile ilgili söyleşilere konuk oldu ve basılı yayına röportajlar verdi.

……………………………………………………………………………………………………………

 • Pelin Narin ile tanıştığınızda, şiirleri çeşitli bülten ve dergilerde yayınlanan, Türkiye’nin pek çok bölgesine ve, çeşitli dünya ülkelerine kültür seyahatleri yapan, yollarda bisiklet, tekerlikli paten, araba veya motosiklet kullanırken görebileceğiniz, dikiş dikmeyi ve kıyafet tasarlamayı seven, kendi modasını kendi yaratabilen, sevgiyle yemek hazırlayan, frizbi oynamayı, ata binmeyi, badminton oynamayı, sörf yapmayı seven bir kişi ile de karşılaşacaksınız.
 • Koçluğun doğası gereği, hizmetlerini telefon aracılığı ile de gercekletirebilmektedir
 
tr_TRTurkish
tr_TRTurkish