Pelin Narin Tekinsoy

Profesyonel Yaşam Koçu

“Hayallerinize sahip çıkın; onlar gerçekleştirilmeyi bekliyor.”

Para Koçluğu

Modern toplumlarda her birey yıllık büyüklüğü oldukça etkileyici olan kişisel bütçelerini yönetmeye başlamıştır. Bireylerin hayatını kolaylaştırmak için günümüz anlayışında sunulan ve pazarlanan; tüketici kredisi, taksitlendirme, kredi kartı gibi finansal araçlar doğru yönetilemediğinde kişiler zor durumda kalmakta ve araçlar suçlanmaya başlanmaktadır.

Profesyonel Yaşam Koçluğu

Bireylerin veya Kurumların, bulundukları yerden olmak istedikleri yere doğru hedeflerini gerçekleştirmeye yarayan bir hizmettir. Kendilerini tarafsız bir gözle değerlendirirken,  teşvik ve motive olarak harekete geçmelerini sağlar ve var olan enerji kaçaklarından da kurtulmalarına destek olur. Hedefe giderken, en değerli kaynaklar olan enerji ve zamandan tasarruf etmeyi ve mevcut durumu maksimum potansiyelle yaşamamızı sağlar.

Kariyer Koçluğu

Kariyerinde değişiklik yapmak ya da bulunduğu yerde performansını artırmak isteyen kişilerin, kendilerini kariyerlerinde nasıl ifade edecekleri veya nasıl yol almak istedikleri konusunda yardımcı olur. Kısacası “Şu anda nerdeyim” ve “Nerede olmak istiyorum” sorularına cevap ararken, kişinin kariyerinde kendisine 360 derece bakmasını sağlar.

Kurumsal Süreç Koçluğu

ROL VE FONKSİYONLARIN FARKEDİLİP BENİMSENMESİNE KURUMSAL KÜLTÜR VE KİMLİĞİN ALGILANMASINA KURUMSAL İKLİMİN VE KURUMSAL ALIŞKANLIKLARIN DUYGUSAL YÖNERGELERLE TEMSİL EDİLMESİNE SÜREÇ UYGULAMALARINDA ÖRGÜTSEL HARMONİNİN ETKİSİNİN HİSSEDİLMESİNE ÖRGÜTSEL SÜREÇ YÖNETİMİ İLE SINERJIK HEDEF YÖNETIMI ARASINDA İLİŞKİNİN TANIMLANMASINA

Yönetici Koçluğu

Olaylar karsısında duyguları ve düşünceleri var. Doğuştan sahip oldukları kendilerine has yetenekleri ile geliştirebilecekleri yetenekleri var. Hal böyle olunca ast-üst ilişkilerindeki davranış ve Liderlik modelleri var. Bu sebeple; üst ve orta düzey yöneticiler profesyonel bir koç ile çalışarak hem kişisel hem de profesyonel yaşamda karşılaştıkları sorunlara kalıcı ve etkili çözümler üretebilirler.

İlişkiler Koçluğu

Yaşam koçluğu dallarından biridir. Bireyin kendisiyle olan ilişkisini ve bu ilişkiden dışarı yansıyan görüntüsünü görmeye ve değerlendirmeye çalışır. Kişilerin birbirleriyle, kendileri ve bulundukları kurum arasında, kurumların birbiri ile ilgili iletişim ve davranış tarzlarına bakmaya yardımcı olan bir hizmettir.

Sporcu Koçluğu

Sporcu koçu, sporcunun daha başarılı olması için neler yapması gerektiğini bulmasına, kişinin kör noktalarını görmesine yardımcı olur. Başarı ya da başarısızlık sonucunda; sonucun sadece sayısal değerlerini görmek yerine, kişiyi bu noktaya götüren etkenleri de görebilmesine destek olur. Sporcu koçları, sporculara tam potansiyellerini geliştirmede yardımcı olur.