Ekibi

Ayhan Gürsel

Lise öğrenimini Saint Joseph Fransız Erkek Lisesi‘nde tamamlayan Ayhan Gürsel daha sonra Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Citibank NA. İstanbul şubesinde “Ticari İşlemler Elemanı” olarak çalışma hayatına başlayan Sn. Gürsel bu dönemde ürün ve müşteri verimliliği projesinde yer aldı. Daha sonra kariyer gelişimini Pazarlama alanında sürdürme kararı alarak 1985 yılından itibaren Türk Pirelli Lastikleri A.Ş. de 2 yıl boyunca Eylemsel Pazarlama ekibinde “ Ürün Yönetmeni “olarak görev yapan Ayhan bey bu süreçte pazar araştırmaları, üretim, promosyon etkinlikleri, ürün yönetimi ve fiyat çalışmaları alanlarında satış geliştirici ve tanıtım faaliyetlerinin planlama ve uygulama evrelerinde etkin rol aldı.
1987 yılında Finansbank’ın kurucu ekibine, bankanın 6. Personeli olarak katılan Ayhan Gürsel, İnsan Kaynakları ve Organizasyon Müdürü görevi süresince Finansbank’ın tüm İnsan Kaynakları, Özlük İşleri, Eğitim ve Organizasyon alt yapısının planlanması, kurgulanması ve uygulama aşamalarını yönetmiş, 1992 yılına kadar İnsan Kaynakları Grup Başkanı ve Personel komitesi üyesi seviyesinde roller alarak, İstanbul, Ankara ve İzmir şubelerinin açılış ve kadrolaşma süreçlerinin, verimlilik ve insan gücü planlama çalışmalarının yürütülmesini de üstlenmiştir.

1992 yılında İstanbul Hilton International ve Parksa Hilton Personel ve Eğitim Müdürlüğü ile başlayan ve 4 yıl süren “İnsan Kaynakları – turizm sektörü “ deneyiminin son 6 ayını, Kazakistan’ın Alma Ata kentinde açılan Otel Ankara’nın kuruluş çalışmalarına İnsan Kaynakları danışmanlığını yaparak geçirmiştir. Ardından sayın Gürsel 1996 – 2002 yılları arasında sırası ile Avrupa ve Amerika Holding şirketlerinden Cine5 Pazarlama, Cine5 Filmcilik ve Show Basın İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Çalık Holding İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevlerini yürütmüş, ayrıca serbest danışman olarak farklı sektörlerde çeşitli İnsan Kaynakları projeleri de yönetmiştir.

2002 – 2012 yılları arasında Uno, Komşu fırın, Dosu Maya’yı da bünyesinde bulunduran Doruk grubunda “Doruk Una Değer Katma Holding “ İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü olarak görev yapan Ayhan Bey 2012 – 2014 yılları öğretim dönemlerinde Haliç Üniversitesi BESYO’da İnsan Kaynakları, İnsan ve İlişki Yönetimi alanlarında öğretim görevlisi olarak ders vermiş ve bu gün itibarı ile de İnsan Kaynakları Yönetim danışmanı olarak ;
– Kurumsal iklim ve kurum kültürü, mecut durum analizi, kurumsal algı ve iletişim
– Pozisyonel yetkinlik, yeterlilik değerlendirmeleri, istihdam danışmanlığı
– Yetkinlik tabanlı mülakat ve performans yönetimi için yetkinlik davranışlarının belirlenmesi
– Kritik perfromans kriterleri, Performans ve kariyer sistemi ve yönetimi
– Çalışan memnuniyeti anket uygulamaları sonuçlarının performans ve hedef odaklı sistematik yönetimi
– İş değerleme, derecelendirme, pozisyon kademelendirme, ücret, prim ve ödül yönetimi
– Oryantasyon, mülakat ve işe uyum koçluğu / yeni yöneticiler için sistem uygulama, ekip ve insan
yönetimi koçluğu
– Organizasyon yapılanması, fonksiyonlar, roller ve görev tanımları ile kurumsal ünvan yapısı
– İş süreçlerinin yapılandırılması ve rasyonalizasyonu
– İnsan Kaynakları ve işyeri idari süreçlerinin düzenlenmesi ve yönetmelikleri
– Motivasyon, takdir, iş yeri bağlılığı, teşvik ve tutundurma politikaları ve uygulamaları
– Öneri sistemi ve katılımcı yönetim uygulamaları
– Sistematik hedef yapılandırması, şirket hedefleri,
– Eğitim gereksinimleri analizi ve eğitim ve gelişim programları sunumu; alanlarında çalışmalar yürütmekte, danışmanlık yapmakta ve çeşitli projelerde rol almaktadır.
*** Profesyonel çalışma hayatı süresince Ayhan Gürsel’in çalışma etkinliği ve yetkinliği, Bankacılık, Otomotiv, Robotik, Kablo, Demir Çelik, Perakande, Mağazacılık, Turizm ve Otelcilik, Basın ve Medya, Teknoloji, Tekstil, Un Sanayiciliği, Gıda, Lojistik, Ambalaj, Deri, Kauçuk, Emniyet Otomasyonu sektörlerine, üretim, finans, satış, pazarlama, tanıtım, hizmet, bilişim, nakliye fonksiyonlarına kadar uzanmaktadır. Ayhan Gürsel, danışmanlığını yaptığı firmaların tanıtım filmi çekimlerinde rol almış, 10 yıllık faal basketbol oyunculuğunu, koçluk ve antrenörlük kimliğinde sonlandırmış, veteran masa
tenisi oyuncusu olarak sporcu kişiliğini koruyan, enstrüman çalan bir kişilik olmasının yanında, denizle barışık, müzikle beslenen duruşunu danışmanlık tarzına da yansıtarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir